Manufacturer No:1581H5
Manufacturer:Hammond
Type:Power Outlet Strips
Description:Power Outlet Strips Power Outlet Strip IEC 5-Outlet 12"
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Hammond |
| Product Category: | Power Outlet Strips |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Outlet Strips |
| Number of Outlets: | 5 Outlet |
| Body Length: | 12 in |
| Mounting Style: | Wall Mount |
| Voltage Rating: | 220 VAC to 240 VAC |
| Current Rating: | 10 A |
| Data Line Protection: | Not Protected |
| Series: | 1581 |
| Brand: | Hammond Manufacturing |
| Connector - AC Input: | IEC 320-C14 |
| Connector - AC Output: | IEC 320-C13 |
| Product Type: | Power Outlet Strips |
| Region: | North America |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power Condition |
| Unit Weight: | 1.250 lbs |
HOT
1581T5
Brand:Hammond Manufacturing

1301530029
Brand:Molex

1301350201
Brand:Molex

TLP606
Brand:Tripp Lite

1301350231
Brand:Molex

P6
Brand:Wiremold

1301360043
Brand:Molex

1301350246
Brand:Molex

DAP4BB-G0
Brand:Panduit

1301430097
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






