Manufacturer No:350968-2 ( Reel)
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors 26-24AWG CRIMP PIN Reel of 1000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Number of Positions: | - |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Housing Material: | - |
| Contact Material: | Phosphor Bronze |
| Contact Plating: | Gold |
| Voltage Rating: | 250 V |
| Current Rating: | 9 A |
| Series: | (MR) Miniature Rectangular |
| Packaging: | Reel |
| Tradename: | Miniature Rectangular |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Housing Color: | - |
| Housing Gender: | - |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Part # Aliases: | 350968-2 |
| Unit Weight: | 0.024980 oz |
HOT
19-09-2042
Brand:Molex

213283-2
Brand:TE Connectivity

770340-1
Brand:TE Connectivity

1-480401-0
Brand:TE Connectivity / AMP

216795-0001
Brand:Molex

794223-3
Brand:TE Connectivity / AMP

03-09-1151
Brand:Molex

794269-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770084-1
Brand:TE Connectivity

1-640508-0
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






