Manufacturer No:926883-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pin & Socket Connectors
Description:Pin & Socket Connectors PIN 20-14 AWG Reel of 5000
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Pin & Socket Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Number of Positions: | - |
| Number of Rows: | - |
| Contact Gender: | Pin (Male) |
| Pitch: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Style: | - |
| Housing Material: | - |
| Contact Material: | Brass |
| Contact Plating: | Tin |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Current Rating: | 19 A |
| Accessory Type: | - |
| Series: | Universal MATE-N-LOK |
| Packaging: | Reel |
| Tradename: | MATE-N-LOK |
| Brand: | TE Connectivity / AMP |
| Product Type: | Pin & Socket Connectors |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Pin & Socket Connectors |
| Wire Gauge Range: | 20 AWG to 14 AWG |
| Unit Weight: | 0.012346 oz |
HOT
770340-1
Brand:TE Connectivity

02-06-1131
Brand:Molex

794185-1
Brand:TE Connectivity

350778-1
Brand:TE Connectivity / AMP

926883-1
Brand:TE Connectivity / AMP

770008-3
Brand:TE Connectivity / AMP

770021-1
Brand:TE Connectivity

794223-3
Brand:TE Connectivity / AMP

19-09-2039
Brand:Molex

794058-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






