Manufacturer No:MNS2-9-IN-PC-01-SOL
Manufacturer:Monnit
Type:Other Modules
Description:Other Modules ALTA Industrial Wireless Pulse Counters (Single Input) with Solar Power (900 MHz)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Monnit |
| Product Category: | Other Modules |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| Product: | Wireless Modules |
| Operating Supply Voltage: | 2 V to 3.8 V |
| Brand: | Monnit |
| Description/Function: | Industrial with solar power |
| Dimensions: | 94 mm x 58.84 mm x 35 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Other Modules |
| Series: | Wireless Pulse Counter |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Type: | Wireless Pulse Counter |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
MNS2-8-IN-PC-01-SOL
Brand:Monnit

2290200-R
Brand:Microchip Technology

3258UPC16IXS
Brand:Microchip Technology

MNS2-4-W2-PC-01
Brand:Monnit

MIC-5401-0000E
Brand:Advantech

2290800-R
Brand:Microchip Technology

B7A-R3A33-M
Brand:Omron Automation and Safety
BCM957412A4120AC
Brand:Broadcom / Avago

PIM550
Brand:Pimoroni

DS3231MPMB1#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






