Manufacturer No:AT25XE021A-MAHN-T
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:NOR Flash
Description:NOR Flash 2 Mbit Wide Vcc (1.65V to 3.6V) -40C to 85C DFN 2x3 (Tape & Reel) Fusion (Single Dual) SPI NOR flash
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | NOR Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | UDFN-8 |
| Series: | AT25XE021A |
| Memory Size: | 2 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 1.65 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 5.25 mA |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 70 MHz |
| Organization: | 256 k x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Renesas / Dialog |
| Product Type: | NOR Flash |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT25QL01GBBB8E12-0AUT TR
Brand:Micron

AT45DB161E-SSHFHA-T
Brand:Renesas / Dialog

W25Q32JVSSIQ
Brand:Winbond

AT45DB161E-SSHD-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB161E-SHD-T
Brand:Renesas / Dialog

AT25SF128A-SHB-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB321E-SHF2B-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB041E-MHN2B-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB161E-MHF-Y
Brand:Renesas / Dialog

AT25SF041B-MAHD-T
Brand:Renesas / Dialog
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






