Manufacturer No:MT28EW01GABA1HPC-0SIT TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:NOR Flash
Description:NOR Flash EW-SERIES FLASH NOR SLC 64MX16 LBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | NOR Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LBGA-64 |
| Series: | MT28EW |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 50 mA |
| Interface Type: | Parallel |
| Organization: | 128 M x 8/64 M x 16 |
| Data Bus Width: | 8 bit/16 bit |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Memory Type: | NOR |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NOR Flash |
| Speed: | 95 ns |
| Standard: | Common Flash Interface (CFI) |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.308125 oz |
HOT
AT45DB321E-SHF-T
Brand:Renesas / Dialog
AT25XE321D-SHN-T
Brand:Renesas / Dialog

W25R256JVEIQ
Brand:Winbond

AT25PE80-SSHN-B
Brand:Renesas / Dialog

W25Q16JVSNIQ
Brand:Winbond

AT25DN256-XMHF-B
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB081E-SHNHC-T
Brand:Renesas / Dialog

AT25DF321A-SH-B
Brand:Renesas / Dialog

AT25SL321-MHE-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB641E-MWHN2B-T
Brand:Renesas / Dialog
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






