Manufacturer No:GD25B512MEYIGR
Manufacturer:GigaDevice
Type:NOR Flash
Description:NOR Flash
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | GigaDevice |
| Product Category: | NOR Flash |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WSON-8 |
| Memory Size: | 512 Mbit |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Active Read Current - Max: | 45 mA |
| Interface Type: | SPI |
| Maximum Clock Frequency: | 166 MHz |
| Organization: | 64 M x 8 |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | GigaDevice |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NOR Flash |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
W25Q32JVSSIQ
Brand:Winbond

AT25DF256-XMHNGU-B
Brand:Renesas / Dialog

AT25DL161-SSHN-B
Brand:Renesas / Dialog

W25Q128JVEIQ TR
Brand:Winbond

W25Q16JWZPIQ TR
Brand:Winbond
AT25XE081D-MAHN-T
Brand:Renesas / Dialog

AT25XE041B-MAHN-T
Brand:Renesas / Dialog

AT25DF512C-SSHN-T
Brand:Renesas / Dialog

AT45DB161E-SSHD-T
Brand:Renesas / Dialog

MT28EW01GABA1LJS-0SIT
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






