Manufacturer No:W25N01JWSFIT
Manufacturer:Winbond
Type:NAND Flash
Description:NAND Flash 1G-bit Serial NAND flash 1.8V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | NAND Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | W25N01JW |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Interface Type: | SPI |
| Organization: | 128 M x 8 |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NAND Flash |
| other: | 264 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | SpiStack |
| Unit Weight: | 0.238727 oz |
HOT
S34ML01G300BHI013
Brand:SkyHigh Memory

MT29F1G01ABAFDSF-AAT:F TR
Brand:Micron

MT29F1G01ABBFDWB-IT:F TR
Brand:Micron

MT29F1G08ABBFAH4-AAT:F
Brand:Micron

MT29F1G01ABAFDWB-IT:F TR
Brand:Micron

MT29F2G08ABAEAH4-AITX:E
Brand:Micron

TC58NVG0S3HTAI0
Brand:Kioxia America

GD5F1GQ5UEYIHR
Brand:GigaDevice

S35ML02G300WHI000
Brand:SkyHigh Memory

MT29F4G08ABBFAH4-IT:F
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






