Manufacturer No:W29N02KVSIAF
Manufacturer:Winbond
Type:NAND Flash
Description:NAND Flash 2G-bit Serial NAND flash 3V 4-bit ECC 3V x8
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Winbond |
| Product Category: | NAND Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Series: | W29N02KV |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Interface Type: | Parallel |
| Organization: | 256 M x 8 |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Data Bus Width: | 8 bit |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Winbond |
| Maximum Clock Frequency: | 40 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | NAND Flash |
| other: | 192 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.176458 oz |
HOT
S34ML01G300BHI013
Brand:SkyHigh Memory
W25N512GVEIGS
Brand:Winbond
TC58BYG0S3HBAI4
Brand:Kioxia America

W25N01GVZEIG
Brand:Winbond
W25N01GWTCIG
Brand:Winbond

S35ML04G300WHI000
Brand:SkyHigh Memory

MT29F2G08ABAEAH4-IT:E
Brand:Micron

MT29F4G16ABBDAH4-IT:D
Brand:Micron

MT29F2G16ABBEAHC-AIT:E TR
Brand:Micron

MT29F4G01ABAFD12-AAT:F
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






