Manufacturer No:MT29F1G01ABAFDSF-AAT:F TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:NAND Flash
Description:NAND Flash SLC 1G 1GX1 SOIC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | NAND Flash |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOP2-16 |
| Series: | MT29F |
| Memory Size: | 1 Gbit |
| Interface Type: | SPI |
| Organization: | 1 G x 1 |
| Timing Type: | Asynchronous |
| Data Bus Width: | 1 bit |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Current - Max: | 35 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 35 mA |
| Brand: | Micron |
| Maximum Clock Frequency: | 133 MHz |
| Memory Type: | NAND |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product: | NAND Flash |
| Product Type: | NAND Flash |
| Standard: | Not Supported |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.583944 oz |
HOT
MT29F4G01ABBFDWB-IT:F
Brand:Micron

TH58NVG3S0HTA00
Brand:Kioxia America

MT29F4G01ABAFD12-AAT:F
Brand:Micron

MT29F1G01ABAFDWB-IT:F
Brand:Micron

S35ML02G300WHI000
Brand:SkyHigh Memory

W29N02KVSIAF
Brand:Winbond
S35ML01G300WHI013
Brand:SkyHigh Memory

MT29F4G16ABBDAH4-IT:D TR
Brand:Micron

TC58NVG2S0HTA00
Brand:Kioxia America

MT29F1G01ABAFDWB-IT:F TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






