Manufacturer No:MT29GZ5A5BPGGA-53AAT.87J TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:Multichip Packages
Description:Multichip Packages MASSFLASH/LPDDR4 8G
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | Multichip Packages |
| RoHS: | Details |
| Type: | NAND Flash Mobile LPDDR4 |
| Memory Size: | 4 Gbit 4 Gbit |
| Package / Case: | WFBGA-149 |
| Series: | MT29G |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Maximum Clock Frequency: | 1.866 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | Micron |
| Data Bus Width: | 8 bit 32 bit |
| Interface Type: | Parallel |
| Memory Type: | Flash LPDDR4 |
| Organization: | 512 M x 8 |
| Packaging: | Reel |
| Product: | NAND-Based MCP |
| Product Type: | Multichip Packages |
| Speed: | 1866 MHz |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
HOTMT29VZZZCD91SKSM-046 W.17Y
Brand:Micron
MT29GZ6A6BPIET-046AAT.112 TR
Brand:Micron

W25M512JVEIQ TR
Brand:Winbond
W25M512JVBIQ
Brand:Winbond
MT29GZ6A6BPIET-53AAT.112 TR
Brand:Micron

MT29C4G48MAYBBAKS-48 IT
Brand:Micron
W25M02GVTBIT
Brand:Winbond

MT29AZ5A3CHHTB-18AAT.109 TR
Brand:Micron
MT29GZ6A6BPIET-53AIT.112 TR
Brand:Micron

08EP08-N3GTC32-GA67
Brand:Kingston
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






