Manufacturer No:PD57-2-1161
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Stepper Motor With Encoders
Description:Stepper Motors PANdrive / stepper motor + controller + driver 24V/ 1.01Nm/ motor NEMA23/57mm/ TMCL RS232/ RS485/ USB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Stepper Motors |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Stepper Motor With Encoders |
| Type: | Stepper Driver |
| Frame Size - NEMA: | NEMA 23 |
| Minimum Holding Torque: | 1.01 N-m |
| Voltage Rating: | 24 V |
| Current Rating: | 2.8 A |
| Brand: | ADI Trinamic |
| Dimensions: | 60 mm x 60 mm x 68 mm |
| Series: | PD-1161 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Motors & Motor Drives |
| Tradename: | PANdrive |
| Part # Aliases: | 30-0175 |
| Unit Weight: | 1.400 lbs |
HOT
RSGD6025GGVX210
Brand:Carlo Gavazzi

PD42-3-1670-TMCL
Brand:ADI Trinamic

QSH2818-32-07-006-8k
Brand:ADI Trinamic
STF10-IP
Brand:Applied Motion

ATS480D62Y
Brand:Schneider Electric

RSGD6085GGVX310C
Brand:Carlo Gavazzi
R88M-K40030H-S2
Brand:Omron Automation and Safety

ATS480D47Y
Brand:Schneider Electric

ATS480C11Y
Brand:Schneider Electric

FIT0774
Brand:DFRobot
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






