Manufacturer No:70703
Manufacturer:Auvidea
Type:Modules Accessories
Description:Modules Accessories J106 Jetson TX1/TX2 carrier with 6 CSI-2 connectors with MPU-9250 IMU (38227-2) -
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Auvidea |
| Product Category: | Modules Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Carrier Boards |
| For Use With: | Jetson TX1/TX2 |
| Brand: | Auvidea |
| Dimensions: | 50 mm x 87 mm |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Product Type: | Modules Accessories |
| Series: | J106-2 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
70703
Brand:Auvidea

ACE-AM-0
Brand:u-blox

XR-WT1-0501
Brand:Quantic X-Microwave

MIC-75G20-00A1
Brand:Advantech

PDC-W215-STAND-H2E
Brand:Advantech

HDWG440XZSTB
Brand:Toshiba

SLPP12310-01
Brand:Lantronix

AIMB-B2000-00YE
Brand:Advantech

Nit8M_Mini_Carrier
Brand:Boundary Devices

70411
Brand:Auvidea
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






