Manufacturer No:70760
Manufacturer:Auvidea
Type:Modules Accessories
Description:Modules Accessories J90 Jetson TX1/TX2 carrier board with 2x UART 2x CSI-2 100BT Ethernet 2x I2C 1x
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Auvidea |
| Product Category: | Modules Accessories |
| RoHS: | Details |
| Product: | Carrier Boards |
| For Use With: | TX1 TX2 |
| Brand: | Auvidea |
| Dimensions: | 50 mm x 87 mm x 16 mm |
| Operating Supply Voltage: | 7 V to 17 V |
| Product Type: | Modules Accessories |
| Series: | J90 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Unit Weight: | 3 oz |
HOT
BKBBMC1B2
Brand:Intel

1525820000
Brand:Weidmuller

2316402
Brand:Phoenix Contact

70760
Brand:Auvidea

HDWG31GXZSTA
Brand:Toshiba

HDWG460XZSTB
Brand:Toshiba

ACE-AM-0
Brand:u-blox

2400078
Brand:Phoenix Contact

HDWG460XZSTA
Brand:Toshiba

NUCIOALUWS
Brand:Intel
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






