Manufacturer No:R5F5671EHGBP#20
Manufacturer:Renesas Electronics
Type:32-bit Microcontrollers - MCU
Description:32-bit Microcontrollers - MCU 32Bit MCU RX671 2MB 64TFBFA 105C Encry
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Renesas Electronics |
| Product Category: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Shipping Restrictions: |
This product may require additional documentation to export from the United States.
|
| RoHS: | Details |
| Series: | RX671 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TFBGA-64 |
| Core: | RXv3 |
| Program Memory Size: | 2 MB |
| Data RAM Size: | 384 kB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| ADC Resolution: | 2 x 12 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 120 MHz |
| Number of I/Os: | 43 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Renesas Electronics |
| Data RAM Type: | SRAM |
| Interface Type: | CAN I2C JTAG QSPI SPI USB 2.0 |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of ADC Channels: | 8 Channel 12 Channel |
| Product Type: | 32-bit Microcontrollers - MCU |
| Program Memory Type: | Flash |
| other: | 490 |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer |
HOTCY8C4149AZI-S595
Brand:Infineon Technologies

R5F121BCMFP#30
Brand:Renesas Electronics
CY8C4149AZI-S598
Brand:Infineon Technologies
R7F100GBH3CFP#AA0
Brand:Renesas Electronics
R7F100GBH2DFP#AA0
Brand:Renesas Electronics

PIC32MK0128MCA028-E/N2X
Brand:Microchip Technology
R7F100GGJ2DNP#AA0
Brand:Renesas Electronics

STM32H563VIT6
Brand:STMicroelectronics

STM32C011F4U6TR
Brand:STMicroelectronics

PIC16F18054-I/SS
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






