Manufacturer No:TLE9891QTA61XUMA1
Manufacturer:Infineon
Type:ARM Microcontrollers - MCU
Description:ARM Microcontrollers - MCU
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | ARM Microcontrollers - MCU |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TQFP-48 |
| Core: | ARM Cortex M3 |
| Program Memory Size: | 144 KB |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Maximum Clock Frequency: | 60 MHz |
| Number of I/Os: | 8 I/O |
| Data RAM Size: | 16 kB |
| Supply Voltage - Min: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Max: | 28 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Interface Type: | SPI UART |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Timers/Counters: | 12 x 16 bit 1 x 24 bit |
| Product: | MCUs |
| Product Type: | ARM Microcontrollers - MCU |
| Program Memory Type: | Flash |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Microcontrollers - MCU |
| Tradename: | MOTIX |
| Watchdog Timers: | Watchdog Timer Windowed |
| Part # Aliases: | TLE9891QTA61 SP005060528 |
HOT
PIC18F25Q71-I/SS
Brand:Microchip Technology
F280039CSPZR
Brand:Texas Instruments

PIC32MK0128MCA048T-I/Y8X
Brand:Microchip Technology

PIC16F18026-I/SL
Brand:Microchip Technology
R7F100GGH3CFB#AA0
Brand:Renesas Electronics

PIC18F25Q71-I/STX
Brand:Microchip Technology
CY8C4149AZI-S595
Brand:Infineon Technologies

STM32U545RET6Q
Brand:STMicroelectronics

F280037CSPTR
Brand:Texas Instruments

TLE98912QTW60XUMA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






