Manufacturer No:MT40A256M16LY-062E:F TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.6 GHz |
| Access Time: | 13.75 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 83 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.070625 oz |
HOT
IKVP50C/128GB
Brand:Kingston

MTFDKCC7T6TGH-1BC1ZABYY
Brand:Micron

SDBPTPZ-256G-XI
Brand:SanDisk

OM8P0S3128Q-A0
Brand:Kingston

OM8P0S3256Q-A0
Brand:Kingston

SBFPF2BU076T001
Brand:Solidigm

SBFPF2BU038TOF1
Brand:Solidigm

EMMC08G-ML36-02F00
Brand:Kingston

OMSP0S3128Q-00
Brand:Kingston
M95P32-IXCST/EF
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






