Manufacturer No:MIKROE-3
Manufacturer:Mikroe
Type:Memory IC Development Tools
Description:Memory IC Development Tools MMC/SD ADAPTER BOARD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mikroe |
| Product Category: | Memory IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Add-On Boards |
| Tool Is For Evaluation Of: | MMC/SD Cards |
| Memory Type: | Flash |
| Brand: | Mikroe |
| Dimensions: | 24 mm x 32 mm x 1.4 mm |
| Interface Type: | SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Product Type: | Memory IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
K044
Brand:M5Stack
CYDP1544
Brand:Infineon Technologies
EV20F92A
Brand:Microchip Technology
CYDP1545
Brand:Infineon Technologies

USB02-U9-RBB06-M01
Brand:Hyperstone

1895
Brand:Adafruit

CY15FRAMKIT-002
Brand:Infineon Technologies
MIKROE-1200
Brand:Mikroe

EVAL-S25FS256T
Brand:Infineon Technologies

DEV-12761
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






