Manufacturer No:SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21Q-STD
Manufacturer:Swissbi
Type:Memory Card
Description:Memory Cards Industrial microSD Card, S-58u, 4 GB, 3D PSLC Flash, increased OP, -40C to +85C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Swissbit |
| Product Category: | Memory Cards |
| Series: | S-58u |
| Product: | MicroSD Cards |
| NAND Flash Technology: | SLC |
| Memory Size: | 4 GB |
| Sustained Write: | 84 MB/s |
| Sustained Read: | 97 MB/s |
| Interface Type: | UHS-I |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 15 mm x 11 mm x 0.7 mm |
| Brand: | Swissbit |
| Configuration: | PSLC |
| Product Type: | Memory Cards |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | SFSD004GN1AM1MT-I-5E-21R-STD 608902 |
HOT
OM8SEP41024Q-A0
Brand:Kingsto

MTFDKBZ3T8TFR-1BC1ZABYY
Brand:Micro
THGBMUG6C1LBAIL
Brand:Kioxia Americ

IKVP50C/16GB
Brand:Kingsto

SFSD032GL1AS1TO-I-NG-221-STD
Brand:Swissbi

AT45DB641E-MHN-Y
Brand:Renesas / Dialo
OM8P0S31024Q-A0
Brand:Kingsto

MTFDKCC12T8TGJ-1BC1ZABYY
Brand:Micro

MTFDKCC30T7TGR-1BK1DFCYY
Brand:Micro

IKVP50C/8GB
Brand:Kingsto
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






