Manufacturer No:DS1321+
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Memory Controllers
Description:Memory Controllers Flexible Nonvolatile Controller with Lithium Battery
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Memory Controllers |
| RoHS: | Details |
| Memory Type: | Nonvolatile SRAM |
| Battery Backup Switching: | Yes |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
| Operating Supply Current: | 100 uA 1 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Package / Case: | PDIP-16 |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 3.18 mm |
| Length: | 18.92 mm |
| Lithium Battery Monitor: | Yes |
| Number of Memory Channels: | 4 Channel |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Product Type: | Memory Controllers |
| Series: | DS1321 |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Type: | Non-Volatile SRAM (NVSRAM) |
| Width: | 6.1 mm |
| Part # Aliases: | DS1321 90-13210+000 |
| Unit Weight: | 0.057419 oz |
HOT
U8-RB1Q03-Y
Brand:Hyperstone

U8-RBQ03-Y
Brand:Hyperstone

DS1314S+T&R
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DS1321E+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

GLS55LD040M-133-I-BZJE-T
Brand:Greenliant
89HF16P04CG3YDHLG
Brand:Microchip Technology

GLS55LD040M-133-I-BZJE
Brand:Greenliant
PM8032C-F3EI
Brand:Microchip Technology

BQ2201SN-NTR
Brand:Texas Instruments

DS1314S-2+T&R/C04
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






