Manufacturer No:2229333-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Memory Card Connectors
Description:Memory Card Connectors PUSH-PUSH MICRO SIM CONNECTOR SMT-2 TYPE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Memory Card Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Card Connectors |
| Card Type: | SIM |
| Type: | - |
| Number of Contacts: | 6 Contact |
| Number of Rows: | 2 Row |
| Pitch: | 1.27 mm |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Current Rating: | 500 mA |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Contact Plating: | Gold |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TE Connectivity |
| Product Type: | Memory Card Connectors |
| Series: | DYNAMIC |
| other: | 1450 |
| Subcategory: | Memory Connectors & Sockets |
| Unit Weight: | 0.013827 oz |
HOT
502774-0891
Brand:Molex

296406200101856+
Brand:KYOCERA AVX

7111S2015X02LF
Brand:Amphenol FCI

10161036-002RHLF
Brand:Amphenol FCI

KP13B-SF-PEJ(800)
Brand:Hirose Connector

2-2013289-2
Brand:TE Connectivity

KP15B-6S-SF(800)
Brand:Hirose Connector

DM1AA-SF-PEJ(72)
Brand:Hirose Connector

78294-0001
Brand:Molex

009162006206175
Brand:KYOCERA AVX
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






