Manufacturer No:LS02-1A66-PA-500W
Manufacturer:Standex Electronics
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Magnetic Float 10mm mounting thread
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Standex Electronics |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Connection Method: | Wire |
| Current Rating: | 1.25 A |
| Output Type: | Analog |
| Brand: | MEDER electronic (Standex) |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 5 C |
| Mounting: | M10 Mounting Thread |
| Operating Supply Voltage: | 180 V |
| Output Configuration: | Normally Open (NO) |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| Series: | LS02 |
| other: | 400 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 9521711054 |
| Unit Weight: | 0.682904 oz |
HOT
59630-1-T-02-F
Brand:Littelfuse

80609-000
Brand:Measurement Specialties

K7L-AT50
Brand:Omron Automation and Safety

20017663-00
Brand:Measurement Specialties
LL01-1AA01
Brand:Measurement Specialties

LLC101101
Brand:SST Sensing

DFT-220
Brand:Amphenol / SSI Technologies

LLC710D324-003
Brand:SST Sensing
LLC71-0D3L-002
Brand:SST Sensing

VTI2
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






