Manufacturer No:SEN0368
Manufacturer:DFRobot
Type:Liquid Level Sensors
Description:Liquid Level Sensors Non-contact Capacitive Liquid Level Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Liquid Level Sensors |
| RoHS: | Details |
| Brand: | DFRobot |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 5 C |
| Operating Supply Voltage: | 5 V to 12 V |
| Product Type: | Liquid Level Sensors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
CD50CNF06NO
Brand:Carlo Gavazzi

LLC200D3SH
Brand:SST Sensing

LLC103000
Brand:SST Sensing
F03-16PT-10M
Brand:Omron Automation and Safety
K7L-AT50B
Brand:Omron Automation and Safety

SEN0507
Brand:DFRobot

OPB350W187Z
Brand:Optek / TT Electronics

LLC610D324-003
Brand:SST Sensing

LLC101101
Brand:SST Sensing

CD34CNFLFNCT5
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






