Manufacturer No:02350510-000
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Linear Displacement Sensors
Description:Linear Displacement Sensors GCD-121-125 ASSY GA-HD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Linear Displacement Sensors |
| RoHS: | Details |
| Travel: | 6.4 mm |
| Operating Force: | 255 g |
| Linearity: | 0.25 % |
| Voltage Rating: | 15 VDC |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Linear Displacement Sensors |
| Series: | GCD |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 7.450831 oz |
HOT
02560541-000
Brand:Measurement Specialties

PT8420-0005-111-1112
Brand:Measurement Specialties

02560410-000
Brand:Measurement Specialties

LCP15S-15-1K
Brand:ETI Systems

CLP-150
Brand:Measurement Specialties

02350704-000
Brand:Measurement Specialties

02560545-000
Brand:Measurement Specialties
04560952-000
Brand:Measurement Specialties

02560543-000
Brand:Measurement Specialties

02560992-000
Brand:Measurement Specialties
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






