Manufacturer No:20LHE1AWA1P30
Manufacturer:Vishay
Type:Linear Displacement Sensors
Description:Linear Displacement Sensors 10mm Linear 5V Analog / PWM Output
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Linear Displacement Sensors |
| RoHS: | Details |
| Travel: | 10 mm |
| Linearity: | 1 % |
| Voltage Rating: | 5 VDC |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Electrical Travel: | 10 mm |
| Mechanical Travel: | 12 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Linear Displacement Sensors |
| Series: | 20LHE |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Unit Weight: | 1 oz |
HOT
02560981-000
Brand:Measurement Specialties

02560394-000
Brand:Measurement Specialties

02350704-000
Brand:Measurement Specialties

02350510-000
Brand:Measurement Specialties

02560543-000
Brand:Measurement Specialties
02560394-010
Brand:Measurement Specialties

CLP-150
Brand:Measurement Specialties

02560392-000
Brand:Measurement Specialties
PT8420-0060-711-1133
Brand:Measurement Specialties

LCP15S-15-1K
Brand:ETI Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






