Manufacturer No:2058302-2
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors Socket Contact
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Contacts |
| Type: | - |
| Number of Positions: | - |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 6 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Brass |
| Housing Material: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Application: | Wire to Board |
| Brand: | TE Connectivity |
| Features: | Socket contact loose |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 125 V |
| Wire Gauge - AWG: | 22-18 |
| Unit Weight: | 0.009877 oz |
HOT
SSL23-D2S00-000001
Brand:Amphenol LTW

2379239-1
Brand:TE Connectivity

2332473-1
Brand:TE Connectivity

1-2213266-2
Brand:TE Connectivity / P&B

1954289-3
Brand:TE Connectivity

2213362-1
Brand:TE Connectivity / P&B

DF59-3P-2FC(50)
Brand:Hirose Connector

1971567-3
Brand:TE Connectivity

FLA-C10-00
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2306130-1
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






