Manufacturer No:104131-0500
Manufacturer:Molex
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 1.25mm W-to-B Conn. Housing-5P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Wire Housings |
| Type: | Receptacle Housing |
| Number of Positions: | 5 Position |
| Termination Style: | Crimp |
| Current Rating: | 1 A |
| Contact Plating: | - |
| Contact Material: | - |
| Housing Material: | Thermoplastic (TP) |
| Series: | 104131 |
| Packaging: | Bulk |
| Accessory Type: | - |
| Application: | Wire-to-Board |
| Brand: | Molex |
| Contact Type: | Socket (Female) |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Mounting Style: | Free Hanging |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Power |
| Tradename: | IllumiMate |
| Unit Weight: | 0.002716 oz |
HOT
293388-5
Brand:TE Connectivity / P&B

1-2379239-1
Brand:TE Connectivity

1-2337216-2
Brand:TE Connectivity

DF59M-2628PCF
Brand:Hirose Connector

293648-2
Brand:TE Connectivity / P&B

2359527-2
Brand:TE Connectivity

FLM-P22-W0
Brand:Amphenol Commercial Products

2058943-2
Brand:TE Connectivity
104085-0400
Brand:Molex

1-2379237-1
Brand:TE Connectivity
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






