Manufacturer No:2-2834006-1
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Lighting Connectors
Description:Lighting Connectors 1P MODUAR RELEASABLE POKE-IN CONN BLACK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Lighting Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Connectors |
| Type: | Poke Home Connector |
| Number of Positions: | 1 Position |
| Termination Style: | Poke-In |
| Current Rating: | 6 A |
| Contact Plating: | Tin |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Color: | Black |
| Length: | 12.7 mm |
| Product Type: | Lighting Connectors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Power |
| Voltage Rating: | 400 VAC |
| Unit Weight: | 0.012699 oz |
HOT
2382635-1
Brand:TE Connectivity

1-2363638-2
Brand:TE Connectivity

FLA-R4141-30-05
Brand:Amphenol Commercial Products

1-2058299-2
Brand:TE Connectivity

2213362-2
Brand:TE Connectivity / AMP

2834054-2
Brand:TE Connectivity

3-2834074-2
Brand:TE Connectivity

8-2834006-2
Brand:TE Connectivity / P&B

FLM-P22-W0
Brand:Amphenol Commercial Products

293607-1
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






