Manufacturer No:LT3942EUFD#PBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 36V 2A Synchronous Buck-Boost Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LT3942 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-28 |
| Number of Outputs: | 4 Output |
| Output Current: | 2 A |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Boost Buck |
| Operating Frequency: | 300 kHz to 2 MHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Tube |
| Features: | PWM Dimming Open LED Protection |
| Brand: | Analog Devices |
| Input Voltage: | 3 V to 60 V |
| Number of Channels: | 4 Channel |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 73 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 4 mA |
| Unit Weight: | 0.448156 oz |
HOT
MAX25614CATI/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

XLG-320-M-A
Brand:MEAN WELL

MAX25614EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX25614AATI/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PWM-120-24KN
Brand:MEAN WELL

XLG-320-V-A
Brand:MEAN WELL

LP5890EVM
Brand:Texas Instruments

TPS92390RHBR
Brand:Texas Instruments

DEMO_LE RTDUW S2WM_RGBW
Brand:ams OSRAM

TPS92620Q1EVM
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






