Manufacturer No:DX0505/GN/24
Manufacturer:Bulgin
Type:LED Panel Mount Indicators
Description:LED Panel Mount Indicators Grn LED Indicator 2.8mm Tab 24 Volt
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bulgin |
| Product Category: | LED Panel Mount Indicators |
| RoHS: | Details |
| Illumination Color: | Green |
| Mounting Hole Size: | 12 mm |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Termination Style: | Wire |
| Lens Color/Style: | Green Diffused |
| LED Size: | 5 mm |
| If - Forward Current: | 25 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V |
| Wavelength/Color Temperature: | - |
| Luminous Intensity: | 100 mcd |
| Lens Shape: | Round Flat |
| Series: | DX0505 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bulgin |
| Lens Color: | Green |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Mounting Type: | Nut and Washer |
| Product: | Indicators |
| Product Type: | LED Panel Mount Indicators |
| other: | 50 |
| Subcategory: | LED Indication |
| Viewing Angle: | - |
HOT
1319569
Brand:Phoenix Contact

515-1306-0125F
Brand:Dialight
WLB92ZC550ACT
Brand:Banner Engineering

515-1304-0625F
Brand:Dialight

WLS27CWY-850DSQ
Brand:Banner Engineering
MLPS-RT-4-0202-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

WP154A4AVS/RGB-CA
Brand:Kingbright
WLS70ZXW600DA
Brand:Banner Engineering

COM-16346
Brand:SparkFun
WLS70ZXW300DA
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






