Manufacturer No:WLS27XDW570HSQ
Manufacturer:Banner Engineering
Type:LED Lighting Bars and Strips
Description:LED Lighting Bars & Strips WLS27 Work Light Strip; Heavy Diffused Window; Length: 570 mm; Voltage: 12-30 V dc; Environmental Rating: IP66; IP67; IP69K; Color: Neutral White; 4-pin M12 Integral QD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | LED Lighting Bars & Strips |
| Product: | LED Lighting Bars |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 6500 K |
| Number of LEDs: | 1 LED |
| Length: | 633.5 mm |
| Width: | 27 mm |
| Series: | WLS27 |
| Brand: | Banner Engineering |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Product Type: | LED Lighting Bars and Strips |
| other: | 1 |
| Subcategory: | LED Lighting |
| Part # Aliases: | 807293 |
HOT
A9F4A2A
Brand:Konica Minolta

ELM 1-300P
Brand:Bivar
MLPS-RT-4-0202-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

HDSP-4850
Brand:Broadcom / Avago

ELM 3-250P
Brand:Bivar
WLS70XW300DPWMQ
Brand:Banner Engineering

1319569
Brand:Phoenix Contact
WLS28PXRGBW285DXQ
Brand:Banner Engineering

L224-3070004MLU010
Brand:Lumileds
MLPS-RT-4-0201-00-2000-0000-F
Brand:Bivar
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






