Manufacturer No:WP154A4AVS/RGB-CA
Manufacturer:Kingbright
Type:LED Circuit Board Indicators
Description:LED Circuit Board Indicators 5mm 1-level RGB CBI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Kingbright |
| Product Category: | LED Circuit Board Indicators |
| RoHS: | Details |
| Illumination Color: | RGB |
| LED Size: | T-1 3/4 (5 mm) |
| Wavelength: | 625 nm 525 nm 470 nm |
| Luminous Intensity: | 2.7 cd 1.1 cd 400 mcd |
| Mounting Type: | PCB Mount |
| Viewing Angle: | 60 deg |
| Lens Color/Style: | Untinted Diffused |
| If - Forward Current: | 20 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 2.2 V 3.3 V 3.3 V |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Kingbright |
| Product Type: | LED Circuit Board Indicators |
| other: | 250 |
| Subcategory: | LED Indication |
HOTWLS70XW900DPWMQ
Brand:Banner Engineering
MLPS-RT-4-1206-00-2000-0000-F
Brand:Bivar

1319569
Brand:Phoenix Contact
MLPS-RT-4-0106-00-2000-0000-F
Brand:Bivar
WLS15PXRGB0640DSKQP
Brand:Banner Engineering

ELM 1-9MMP
Brand:Bivar

CL50PRGB7AQ
Brand:Banner Engineering

515-1306-0750F
Brand:Dialight
WLS70ZCW1200DAQM
Brand:Banner Engineering

1319564
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






