Manufacturer No:00111920302
Manufacturer:Amphenol
Type:Junction System Tools & Accessories
Description:Junction System Tools & Accessories COPPER CABLE CONTACT SPLICE SZ 20
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Junction System Tools & Accessories |
| MIL Type: | MIL-T-81714 I |
| Product: | Splices |
| For Use With: | Pin Contacts (Contact Size #20) |
| Number of Positions: | 3 Position |
| Brand: | Amphenol Air LB France |
| Diameter: | 12.7 mm |
| Length: | 29 mm |
| Product Type: | Junction System Tools & Accessories |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Junction Systems |
| Unit Weight: | 0.506071 oz |
HOT
00110420002
Brand:Amphenol Air LB France
TJSE20553
Brand:Amphenol Pcd

00110430002
Brand:Amphenol Air LB France
00175110600
Brand:Amphenol Air LB France

M81714/60-22-05
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

M81714/60-22-04
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

CTJ112E02A-513
Brand:TE Connectivity / DEUTSCH

00611420004
Brand:Amphenol Air LB France

00111520802
Brand:Amphenol Air LB France
TJSE20128
Brand:Amphenol Pcd
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






