Manufacturer No:3E106-2230KV
Manufacturer:3M
Type:IEEE 1394 Connectors
Description:IEEE 1394 Connectors 6P RA UPRIGHT PLUG THRU HOLE KINKD TABS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | 3M |
| Product Category: | IEEE 1394 Connectors |
| RoHS: | Details |
| Product: | IEEE 1394 Connectors |
| Connector Type: | IEEE 1394 Plug Right Angle |
| Number of Positions: | 6 Position |
| Pitch: | 2 mm |
| Contact Plating: | Gold |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Gender: | Male |
| Current Rating: | 1 A |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | 3M Electronic Solutions Division |
| Flammability Rating: | UL 94 V-0 |
| Insulation Resistance: | 500 MOhms |
| Insulator Color: | Black |
| Mounting Angle: | Right Angle |
| Number of Ports: | 1 Port |
| Product Type: | IEEE 1394 Connectors |
| Standard: | IEEE 1394 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | IEEE 1394 Connectors |
| Voltage Rating: | 150 VAC 200 VDC |
| Part # Aliases: | 54862314007 JE150394391 |
| Unit Weight: | 0.352580 oz |
HOT
EHFW800X2B
Brand:Switchcraft

5787956-1
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
353391-1
Brand:TE Connectivity
EHFWX2BX
Brand:Switchcraft

928
Brand:Keystone Electronics

3E306-3200-008
Brand:3M Electronic Solutions Division
788514-2
Brand:TE Connectivity
693-006-620-003
Brand:EDAC

71264-3000
Brand:Molex

EHFW800X2PKG
Brand:Switchcraft
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






