Manufacturer No:105028-1001
Manufacturer:Molex
Type:IC & Component Sockets
Description:IC & Component Sockets 8.5*8.5 AUTO FOCUS C AMERA SOCKET ASSY
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | IC & Component Sockets |
| RoHS: | Details |
| Product: | Camera Sockets |
| Number of Positions: | 32 Position |
| Number of Rows: | 4 Row |
| Type: | Side Contact |
| Pitch: | 0.9 mm |
| Termination Style: | Solder |
| Contact Plating: | Gold |
| Row Spacing: | - |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | 105028 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Gold |
| Current Rating: | 500 mA |
| Features: | Parallel data type |
| Housing Material: | Thermoplastic |
| Product Type: | IC & Component Sockets |
| other: | 4800 |
| Subcategory: | IC & Component Sockets |
| Voltage Rating: | 50 VAC/DC |
| Unit Weight: | 0.026067 oz |
HOT
1-2324271-5
Brand:TE Connectivity

5050863-5
Brand:TE Connectivity

5645994-1
Brand:TE Connectivity

D2824-42
Brand:Harwin

2-5050871-3
Brand:TE Connectivity

5050864-1
Brand:TE Connectivity / AMP

1-2199298-6
Brand:TE Connectivity

3-330808-8
Brand:TE Connectivity

5050865-3
Brand:TE Connectivity

ESS-120-TT-03
Brand:Samtec
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






