Manufacturer No:5857 RD005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 18AWG 19/30 PTFE 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 18 AWG |
| Jacket Color: | Red |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 19 x 30 |
| Insulation Material: | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | MIL-DTL-16878/4 (Type E) |
| Conductor Material: | Silver Plated Copper |
| Maximum Temperature: | + 200 C |
| Series: | 5857 |
| Brand: | Alpha Wire |
| Outside Diameter: | 1.78 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
3081 BK001
Brand:Alpha Wire

2842/7 GR005
Brand:Alpha Wire

9976 0091000
Brand:Belden Wire & Cable
44A0111-16-8
Brand:TE Connectivity

2622 RD001
Brand:Alpha Wire

83029 002100
Brand:Belden Wire & Cable

5858 RD005
Brand:Alpha Wire

5857 WH005
Brand:Alpha Wire

8012 000100
Brand:Belden Wire & Cable

5857 BL001
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






