Manufacturer No:3081 RD005
Manufacturer:Alpha Wire
Type:Hook-up Wire
Description:Hook-up Wire 10AWG 105/30 PVC 100ft SPOOL RED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Alpha Wire |
| Product Category: | Hook-up Wire |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Hook-up Wire |
| Wire Gauge - AWG: | 10 AWG |
| Jacket Color: | Red |
| Cable Length: | 100 ft |
| Stranding: | 105 x 30 |
| Insulation Material: | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Type: | Multiple UL AWM Styles |
| Conductor Material: | Tinned Copper |
| Maximum Temperature: | + 105 C |
| Series: | 3081 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Alpha Wire |
| Features: | Biological Compatibility |
| Outside Diameter: | 4.67 mm |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 4.500 lbs |
HOT
2618 YL005
Brand:Alpha Wire

2622 WH005
Brand:Alpha Wire

299/3 SV005
Brand:Alpha Wire

282026-019
Brand:TE Connectivity

6712 OR005
Brand:Alpha Wire

83006 010500
Brand:Belden Wire & Cable

8522 0061000
Brand:Belden Wire & Cable

9981 0081000
Brand:Belden Wire & Cable

2624 BL001
Brand:Alpha Wire

5853/19 SL001
Brand:Alpha Wire
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






