Manufacturer No:4048-0-00-15-00-00-03-0
Manufacturer:Mill-Max
Type:Circuit Board Hardware - PCB
Description:Circuit Board Hardware - PCB Press-Fit pin TH 0.016 Tail
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Mill-Max |
| Product Category: | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS: | Details |
| Product: | PCB Pins |
| Type: | Press-Fit |
| Length: | 4.95 mm |
| Outside Diameter: | 0.97 mm |
| Material: | Brass |
| Brand: | Mill-Max |
| Mounting Hole Size: | 0.940 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Plating: | Gold |
| Product Type: | Circuit Board Hardware - PCB |
| Series: | 4048 |
| Subcategory: | Hardware |
HOT
ELM 1-280P
Brand:Bivar

4048-0-00-15-00-00-03-0
Brand:Mill-Max
SOKTL150R4
Brand:Banner Engineering

8912-0-00-15-00-00-03-0
Brand:Mill-Max

5849-0-00-15-00-00-03-0
Brand:Mill-Max

ELM 1-380P
Brand:Bivar

2906-3-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

2900-3-15-20-75-14-11-0
Brand:Mill-Max

2388426-1
Brand:TE Connectivity

2006-8-15-20-76-14-11-0
Brand:Mill-Max
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






