Manufacturer No:B88069X4300B152
Manufacturer:TDK
Type:GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters
Description:Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors V10-H14X
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Gas Discharge Tubes - GDTs / Gas Plasma Arrestors |
| RoHS: | Details |
| Series: | V1x |
| Peak Pulse Current: | 30 kA |
| DC Sparkover: | 1400 V |
| Number of Electrodes: | 2 Electrode |
| Termination Style: | Screw |
| Failsafe Protection Y/N: | Failsafe Not Protected |
| Diameter: | 11.8 mm |
| Length: | 17.4 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Insulation Resistance: | 10 GOhms |
| Mounting Style: | Screw |
| Product Type: | GDTs - Gas Discharge Tubes / Surge Arresters |
| other: | 150 |
| Subcategory: | GDTs - Gas Discharge Tubes |
| Technology: | Surge Arrester |
| Type: | 2 Electrode Surge Arrester |
| Unit Weight: | 0.282192 oz |
HOT
SG90
Brand:Littelfuse

B88069X9380C203
Brand:EPCOS / TDK
GDT28H-120-BRP
Brand:Bourns

SG230
Brand:Littelfuse

B88069X1500S102
Brand:EPCOS / TDK

2026-60-C2LF
Brand:Bourns

GDT35-35-S1-RP
Brand:Bourns

SL1002A090SM
Brand:Littelfuse

GDT25-15-S1-RP
Brand:Bourns

SL1002A075SM
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






