Manufacturer No:BK-AHCA-V-25-R
Manufacturer:Eaton
Type:
Description:Cartridge Fuses AHCA H.V. 3AB fuse 25A 100 pack
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Eaton |
| Product Category: | Cartridge Fuses |
| RoHS: | Details |
| Series: | AHC |
| Product: | Ceramic Fuses |
| Current Rating: | 25 A |
| Fuse Type: | Fast Blow |
| Voltage Rating AC: | 500 VAC |
| Interrupt Rating: | 20 kA |
| Mounting Style: | Board Mount |
| Termination Style: | Axial |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Bulk |
| Resistance: | 3.9 mOhms |
| Brand: | Bussmann / Eaton |
| Diameter: | 6.3 mm |
| Length: | 32 mm |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Fuses |
HOTBK-AHC-V2-30-R
Brand:Bussmann / Eaton

1210L010/90WR
Brand:Littelfuse

EAC10-40-PCB
Brand:Bussmann / Eaton

AMXL-250
Brand:Bussmann / Eaton

1210L005/90WR
Brand:Littelfuse

AHCFA-25-PCBHT
Brand:Bussmann / Eaton
0AMA-0063-TD
Brand:Bel Fuse

0402L075SLKR
Brand:Littelfuse

0ACJ-2000-TE
Brand:Bel Fuse

0ACJ-7500-TE
Brand:Bel Fuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






