Manufacturer No:FBDIN1
Manufacturer:Littelfuse
Type:Fuse Accessories
Description:Fuse Holder Accessories FBDIN1
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Fuse Holder Accessories |
| RoHS: | Details |
| Series: | FBDIN1 |
| Product: | Adapters |
| Fuse Size / Group: | Class CC / Class G |
| Type: | DIN Rail |
| For Use With: | Fuse Blocks 30 A Midget Class CC Class G |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Current Rating: | 30 A |
| Length: | 56.9 mm |
| Mounting Style: | DIN Rail |
| Number of Poles: | 1 |
| Product Type: | Fuse Accessories |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Fuses |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Voltage Rating: | 600 V |
| Width: | 19.56 mm |
| Unit Weight: | 0.412264 oz |
HOT
07985004ZXS
Brand:Littelfuse

01250004H
Brand:Littelfuse

0FHZ0007Z
Brand:Littelfuse

07985003ZXS
Brand:Littelfuse

C2203
Brand:Bussmann / Eaton

178.6152.0001
Brand:Littelfuse

04820011ZXPF
Brand:Littelfuse

FHZ310
Brand:Littelfuse

03540706ZXGY
Brand:Littelfuse

03540707ZXGY
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






