Manufacturer No:ECS-400-20-20A-F-TR
Manufacturer:ECS
Type:Crystals
Description:Crystals 40.000 MHz 20 pF CSM-8A +/-30/50 ppm -10 - +70C FUND 7050 2 pad T&R
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ECS |
| Product Category: | Crystals |
| RoHS: | Details |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 7 mm x 5 mm x 1.7 mm |
| Load Capacitance: | 20 pF |
| Frequency: | 40 MHz |
| Tolerance: | 30 PPM |
| Frequency Stability: | 50 PPM |
| ESR: | 40 Ohms |
| Drive Level: | 500 uW |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Length: | 7 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 1.7 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | ECS |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product: | Crystals |
| Product Type: | Crystals |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Crystals |
| Type: | Low Profile SMD Quartz Crystal |
HOT
ECS-2520MV-260-BM-TR
Brand:ECS

ECX-L35CN-125.000-TR
Brand:ECS
MC2016K32K7680C13ASH
Brand:KYOCERA AVX

CX2016SA24000D0FSSC2
Brand:KYOCERA AVX

ECS-480-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS
KC2520Z33.3330C1KX00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-TXO53-S3-33-200-BN-TR
Brand:ECS

ECS-TXO53-S3-33-500-BN-TR
Brand:ECS

KC3225Z26.0000C1GX00
Brand:KYOCERA AVX

ECS-250-18-5PX-AEL-TR
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






