Manufacturer No:KC2016K32K7680C12A00
Manufacturer:KYOCERA AVX
Type:Standard Oscillators
Description:Standard Clock Oscillators 32.768KHz +/ -25ppm 3V CMOS SMD
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KYOCERA AVX |
| Product Category: | Standard Clock Oscillators |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | Standard Oscillators |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Frequency Stability: | 25 PPM |
| Load Capacitance: | 15 pF |
| Supply Voltage - Min: | 1.6 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Output Format: | CMOS |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Series: | KC2016K |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KYOCERA AVX |
| Current Rating: | 30 uA |
| Duty Cycle - Max: | 55 % |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Oscillators |
HOT
ECS-250-8-37QZ-AES-TR
Brand:ECS

ECS-TXO53-S3-33-400-BN-TR
Brand:ECS

ASCODV-25.000MHz-LR-T3
Brand:ABRACON
ECS-320-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

ECX-L35CN-100.000-TR
Brand:ECS

ECS-384-10-47B2-CKY-TR
Brand:ECS

ECS-480-8-30-JGN-TR
Brand:ECS

ECS-240-8-33B2-CKM-TR3
Brand:ECS

ECS-200-10-37QZ-AES-TR
Brand:ECS

ECS-2520MV-260-BM-TR
Brand:ECS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






