Manufacturer No:100057-0053
Manufacturer:Molex
Type:Flat Cables
Description:Flat Cables 28C 28AWG FEP RED PRICED PER FT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | Flat Cables |
| RoHS: | Details |
| Product: | Ribbon Cable |
| Number of Conductors: | 26 Conductor |
| Wire Gauge - AWG: | 28 AWG |
| Conductor Spacing: | 0.05 in |
| Cable Length: | 1 ft |
| Insulation Material: | Fluorinated Ethylene Propylene (FEP) |
| Stranding: | 7 x 36 |
| Series: | 100057 |
| Packaging: | Spool |
| Brand: | Molex / Temp-Flex |
| Pitch: | 0.05 in |
| Product Type: | Flat Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Part # Aliases: | F2807S-26-050-1 01000570053 |
| Unit Weight: | 0.805410 oz |
HOT
09180107006
Brand:HARTING

63905015621CAB
Brand:Wurth Elektronik

100057-0026
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0162
Brand:Molex / Temp-Flex

100057-0232
Brand:Molex / Temp-Flex

09180207006
Brand:HARTING

PSR1635-13
Brand:Parlex

100057-0241
Brand:Molex / Temp-Flex

HF365/30SF-100
Brand:3M Electronic Solutions Division

100057-0101
Brand:Molex / Temp-Flex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






