Manufacturer No:SCT39XV-140-S1R6A014JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filter Chokes 1000V 1.46mH DCR=7.87mOhms14A 1000V AEC-Q200 T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filter Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 1.46 mH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 14 A |
| Maximum DC Resistance: | 7.87 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT39S014JH0 |
| Unit Weight: | 4.063055 oz |
HOT
2432409-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

2405081-7
Brand:TE Connectivity / Corcom

QPQ3509SR
Brand:Qorvo

4-2432409-9
Brand:TE Connectivity / Corcom

4-2432409-6
Brand:TE Connectivity / Corcom

LFCV-2202+
Brand:Mini-Circuits

2432409-4
Brand:TE Connectivity / Corcom

SCT39XV-200-2R2A013JH
Brand:KEMET

SLP-10.7+
Brand:Mini-Circuits

HFCG-1230+
Brand:Mini-Circuits
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






