Manufacturer No:3-2835696-0
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Fiber Optic Cable Assemblies
Description:Fiber Optic Cable Assemblies FOSM 12F LC DUPLEX LC DUPLEX 30m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| RoHS: | Details |
| Mode: | Singlemode |
| Connector End A: | LC Duplex |
| Connector End B: | LC Duplex |
| Cable Type: | Buffered Fiber |
| Fiber Diameter: | 9/125 um |
| Cable Length: | 30 m |
| Number of Fibers: | 12 Fiber |
| Ferrule Material: | Zirconia |
| IP Rating: | IP67 |
| Jacket Color: | Black |
| Jacket Material: | Low Smoke Zero Halogen (LSZH) |
| Brand: | TE Connectivity |
| Cable Diameter: | 6.8 mm |
| Insertion Loss: | 0.4 dB |
| Mounting Angle: | Straight |
| Product Type: | Fiber Optic Cable Assemblies |
| other: | 3 |
| Subcategory: | Fiber Optic |
HOT
AFBR-HUD500Z
Brand:Broadcom / Avago

NKO4M3-FX-0-025
Brand:Neutrik

NKO2M3-FX-2-050
Brand:Neutrik

HFBR-RMD003Z
Brand:Broadcom / Avago
88537-1503
Brand:Molex

1115636
Brand:Phoenix Contact

3-2835695-0
Brand:TE Connectivity

5-2835697-0
Brand:TE Connectivity

106225-0004
Brand:Molex
88537-4510
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






