Manufacturer No:LCMXO3L-4300E-5UWG81ITR1K
Manufacturer:Lattice
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array MachXO3 4320 LUTs 1.2V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lattice |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMXO3L |
| Number of Logic Elements: | 4300 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 2150 ALM |
| Embedded Memory: | 92 kbit |
| Number of I/Os: | 63 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Data Rate: | 900 Mb/s |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WLCSP-81 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lattice |
| Distributed RAM: | 34 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 92 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 400 MHz |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 540 LAB |
| Operating Supply Voltage: | 1.2 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | MachXO3 |
HOT
LFXP2-17E-6FN484I
Brand:Lattice

LCMXO3D-9400HC-6SG72C
Brand:Lattice

ICE40UL1K-CM36AITR1K
Brand:Lattice

LCMXO3D-9400HC-5BG256I
Brand:Lattice

LIFCL-40-7SG72C
Brand:Lattice

XC3S1200E-4FT256I
Brand:Xilinx

LCMXO3LF-4300C-5BG400C
Brand:Lattice

LFXP2-17E-5FTN256C
Brand:Lattice

XC7S25-1FTGB196C
Brand:Xilinx

XC3SD3400A-5FGG676C
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






