Manufacturer No:XC3S200A-4VQG100I
Manufacturer:Xilinx
Type:FPGA - Field Programmable Gate Array
Description:FPGA - Field Programmable Gate Array CONNECT EBOM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Xilinx |
| Product Category: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| RoHS: | Details |
| Series: | XC3S200A |
| Number of Logic Elements: | 4032 LE |
| Adaptive Logic Modules - ALMs: | 1792 ALM |
| Embedded Memory: | 288 kbit |
| Number of I/Os: | 68 I/O |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Data Rate: | - |
| Number of Transceivers: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFP-100 |
| Brand: | Xilinx |
| Distributed RAM: | 28 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 288 kbit |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Gates: | 200000 |
| Operating Supply Voltage: | 1 V |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | Spartan |
| Unit Weight: | 0.300248 oz |
HOT
LFD2NX-40-7BG256A
Brand:Lattice

A3PN125-VQG100
Brand:Microchip Technology

LIF-MDF6000-6UMG64I
Brand:Lattice

XC7A200T-1FB484I
Brand:Xilinx

XC3SD1800A-4FGG676C
Brand:Xilinx

LCMXO3D-9400HC-6SG72I
Brand:Lattice

LCMXO3D-4300HC-6BG256C
Brand:Lattice

XC3S1000-5FT256C
Brand:Xilinx

LFE5U-12F-6TG144C
Brand:Lattice

XC7A200T-1FBG484C
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






