Manufacturer No:15026-0280
Manufacturer:Molex
Type:FFC / FPC Jumper Cables
Description:FFC / FPC Jumper Cables 0.50mm Pitch Premo-Flex LVDS Jumper 51.00mm Cable Length Gold (Au) Plating 80 Circuits
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | FFC / FPC Jumper Cables |
| RoHS: | Details |
| Number of Conductors: | 80 Conductor |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Cable Length: | 51 mm |
| Contact Location: | Same Side Contacts |
| Current Rating: | 500 mA |
| Voltage Rating: | 50 VAC |
| Series: | 15026 |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Copper |
| Contact Plating: | Gold |
| Jacket Material: | Polyimide (PI) |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | FFC / FPC Jumper Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | Premo-Flex |
| Part # Aliases: | 150260280 0150260280 |
HOT
15466-0208
Brand:Molex

15466-0628
Brand:Molex

15466-0624
Brand:Molex

Z2B1-ACNMAN-BN0001
Brand:Amphenol LTW

15466-0306
Brand:Molex

Z2B1-36AFRS-BA0001
Brand:Amphenol LTW

15466-0516
Brand:Molex

15466-0150
Brand:Molex

15466-0550
Brand:Molex

15466-0116
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






