Manufacturer No:15026-1280
Manufacturer:Molex
Type:FFC / FPC Jumper Cables
Description:FFC / FPC Jumper Cables 0.50mm Pitch Premo-Flex LVDS Jumper 305.00mm Cable Length Gold (Au) Plating 10 Circuits
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Molex |
| Product Category: | FFC / FPC Jumper Cables |
| RoHS: | Details |
| Number of Conductors: | 80 Conductor |
| Pitch: | 0.5 mm |
| Cable Length: | 305 mm |
| Contact Location: | Same Side Contacts |
| Current Rating: | 500 mA |
| Voltage Rating: | 50 VAC |
| Series: | 15026 |
| Brand: | Molex |
| Contact Material: | Copper |
| Contact Plating: | Gold |
| Jacket Material: | Polyimide (PI) |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | FFC / FPC Jumper Cables |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Cable |
| Tradename: | Premo-Flex |
| Part # Aliases: | 150261280 0150261280 |
HOT
F73V-1B7E1-E7912
Brand:Amphenol Aorora

15466-1050
Brand:Molex

15466-1616
Brand:Molex

15466-0850
Brand:Molex
15026-0660
Brand:Molex

15466-1412
Brand:Molex

15466-1620
Brand:Molex

046817630000846+
Brand:KYOCERA AVX
15026-0270
Brand:Molex

15466-0040
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






